Odbierz interesujące i inspirujące materiały do nauki z TED Talks!

Nauka angielskiego w końcu będzie przyjemna! 🇬🇧

Co zyskasz dzięki tym materiałom:

Ile razy na lekcji angielskiego analizowałeś tekst, który był po prostu … nudny? Nauka z materiałów, które nie są dla nas interesujące, zmniejsza Twoje zaangażowanie w naukę!

✔️ Materiały, które są interesujące, inspirujące i na czasie zwiększają Twoją motywację i chęć do nauki!

✔️ Dzięki interesującym tematom poruszanym w TED Talks, nauka angielskiego będzie dla Ciebie czystą przyjemnością!

✔️ Do interesujących i dobrze opracowanych materiałów będziesz częściej i chętniej wracać, a to polepszy Twoje efekty!

Co otrzymasz w materiałach

Do każdego z ciekawych TED Talks opracowane są 3 sekcje, w których znajdziesz:

Keywords

To sekcja, którą warto sprawdzić przed obejrzeniem wideo. Zawiera słówka, które są najważniejsze do zrozumienia wystąpienia.

Wideo

W tej sekcji znajdziesz bezpośredni link do obejrzenia inspirującego wideo.

Interaktywne fiszki

Do każdego wideo stworzyliśmy zestawy słówek, które się w nim pojawiają. Możesz za darmo ćwiczyć i powtarzać słówka korzystając z aplikacji Quizlet.

Interesujące tematy

6 opracowanych TED Talks, które znajdziesz w materiałach

1. The power of introverts

Wystąpienie o tym, że w kulturze, w której bycie towarzyskim i towarzyskim jest cenione ponad wszystko, bycie introwertykiem może być trudne, a nawet wstydliwe. Jednak, jak przekonuje Susan Cain w tym pełnym pasji wykładzie, introwertycy wnoszą do świata niezwykłe talenty i umiejętności, które powinny być promowane i celebrowane.

2. AI isn't as smart as you think - but it could be

Otaczanie się językiem obcym na co dzień to świetna metoda, która w krótkim czasie może zdziałać cuda! W tym rozdziale dowiesz się, jak stworzyć atmosferę zanurzenia językowego i przyspieszyć Twoje postępy.

3. Work is not your family

Jak pewnie nie raz się przekonałeś, niestety nasz mózg nie działa w ten sposób, że dowiadujemy się czegoś raz i zapamiętujemy to na zawsze. W tym rozdziale dowiesz się, dlaczego powtórki są tak istotne i jak najefektywniej wprowadzić je do swojej nauki.

4. How to spot a liar

Każdego dnia jesteśmy okłamywani od 10 do 200 razy, a wskazówki do wykrywania tych kłamstw mogą być subtelne i sprzeczne z intuicją. Pamela Meyer, autorka książki "Liespotting", pokazuje sposoby używane przez osoby przeszkolone do rozpoznawania oszustw.

5. How to speak so that people want to listen

Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że mówisz, ale nikt Cię nie słucha? Oto Julian Treasure, który Ci pomoże. W tym wykładzie ekspert od dźwięku pokazuje, jak mówić z mocą - od przydatnych ćwiczeń wokalnych po wskazówki, jak mówić z empatią.

6. How to make stress your friend

Stres. Sprawia, że serce wali, oddech przyspiesza, a czoło się poci. Ale choć stres stał się wrogiem zdrowia publicznego, nowe badania sugerują, że stres może być dla ciebie zły tylko wtedy, gdy w to wierzysz. Psycholog Kelly McGonigal zachęca nas do postrzegania stresu jako czegoś pozytywnego.

Autorka materiałów

Julia Walczak

Założycielka szkoły językowej "Smarts Online"

Doświadczenie w nauczaniu, które pozwoliło mi otworzyć szkołę Smarts Online, zdobyłam poprzez wieloletnią pracę w roli nauczyciela. Moją misją jest tworzenie miejsca, gdzie języków obcych nauczamy zgodnie z najnowszymi metodami nauki, kładąc duży nacisk na rozmowy i konwersacje, w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze.

 

Jestem absolwentką studiów językowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie osiągnęłam certyfikat znajomości angielskiego na poziomie C1. Ukończyłam specjalne szkolenia dla nauczycieli ze sposobu nauczania metodą naturalną, gdzie główny nacisk kładziony jest właśnie na mówienie i konwersacje. Szkoliłam się również z zakresu immersji językowej, czyli metod otaczania się językiem obcym. 

Zobacz co mówią uczniowie mojej szkoły, którzy już mówią płynnie!

Odbierz materiały już teraz i ucz się z przyjemnością!